Anolis carolinensis

Popis: Jedná se o denní stromové ještěry žijicích na keřích a v korunách stromu.
Jsou to velice aktivní zvířat, manipulace s nimi je kvůli jejich aktivitě a rychlosti trošku komplikovanější.
Výskyt: USA
Velikost: Samci okolo 20cm, samičky menší.
Teplota: Den: 25-29°C, Noc: pokles na pokojovou teplotu 22-24°C
Potrava: Drobný hmyz (cvrčci, šváby, červy, mouchy……)
Ubikace: Terárium by mělo být orientované na výšku. Velikost terária v které jsem je choval byla DxŠxV 40x40x55 zde jsem umístil skupinu 1,3. jako osvětlení je dobré použit Uvb a nějakou slabší výhřevnou žárovku. Zvířata traví většinu času ve vyšších častech terária. Terárium je nutné vybavit velkým počtem větví a rostlin jsou to velice aktivní zvířata, která neustalé něco vyvádí v teráriu. Terárium jsem rosil každý den, mírně i ve dne, kdy zvířata pijou vodu z listu a pak večer kvůli zvýšení vlhkosti.
Samotný chov a rozmnožování: Chov lze doporučit i začátečníkum pokud dodrží všechny podmínky chovu. Rozmnožování, jako u všech Anolisu předchází námluvy v podobě kývaní hlavou a ukazování laloku.
Samička klade 1-2vejce. Často schovávají vejce v blízkosti rostlin, často se mi stalo, že je jen položili a nezahrabali. Po zkušenostech s Anolis allisoni jsem vejce také inkuboval v teráriu a to uspěšně.
Mláďata měří jen pár cm a jsou opravdu drobná, chov jen v plastových boxech nad kterým je UVb, vybavení boxu jen ubrousky a par větviček. Jako krmení pro mláďata jsem použil mikro cvrčky a octomilky.